moderna-mechanizacia logo

gears

Meniny

V Lieskovci skĺbili poľnohospodárstvo s výrobou a predajom

V Lieskovci skĺbili poľnohospodárstvo s výrobou a predajom

reportáž

Chov dojníc, oviec, ošípaných, brojlerov, nosníc, tradičná rastlinná výroba na 2000 ha poľnohospodárskej pôdy, tri farmárske predajne a aj čoraz úspešnejší predaj náhradných dielov a potrieb pre farmárov. Takto široký diapazón činností činia z PD Lieskovec silný poľnohospodársky podnik.

Sme radi, že predstavujeme podnik, ktorý v mužskom poľnohospodárskom svete vedie žena – predsedníčka Ing. Martina Luptáková. A ženské estetické cítenie vidieť aj na hlavnom stredisku v Lieskovci - jednotné farby fasád objektov, upravený  vstup s výsadbou okrasných rastlín vytvárajú v návštevníkovi pozitívne dojmy. PD Lieskovec v blízkosti Zvolena už dávnejšie prebral pod svoje krídla aj podnik v Klokoči vzdialený približne 15 km, takže ho obhospodarujú priamo z hlavného mechanizačného dvora v Lieskovci. Hospodárske dvory dopĺňa stredisko v Zolnej s chovom mladého dobytka, oviec a nosníc.

 

Farm-servis pre menších farmárov, aj veľkých poľnohospodárov

Upravený, oku lahodiaci, vstup do hospodárskeho dvora, má aj pragmatický význam. Má byť, a aj je, príjemným pre zákazníkov predajne Farm-servis a predajne Lieskovský Farmárik.

Predajňu Farm-servis otvorili pred štyrmi rokmi. Ponúka predovšetkým sortiment rakúskej spoločnosti Granit Parts, v ktorej portfóliu sa nachádza asi 250 000 náhradných dielov do poľnohospodárskej, stavebnej a záhradkárskej techniky. Predajňa sa nachádza v regióne s početným lazníckym osídlením. Drobní gazdovia vlastnia aj staršie rakúske stroje, na ktoré v Lieskovci vedia nájsť náhradné diely. Dodacia lehota 1 – 2 dní je pre nich nepredstaviteľne rýchla a spokojní sa opätovne vracajú. Ako nám potvrdil Ing. Tomáš Baran, obchodný zástupca divízie Farm-servis, obchodný model s predajom náhradných dielov a rôznych farmárskych potrieb sa osvedčil a za 4 roky zvýšili obrat päťnásobne.

farm servis

 

Stúpa záujem o fólie

V predajni v Lieskovci majú skladom základné farmárske potreby ako rôzne hriadele, gule do ramien, ložiská, akumulátory, oplôtkové systémy, prsty, nože a pod. Veľký výber skladových dielov okamžite uspokojí 95 % želaní zákazníkov. Ponuku rozšírili aj o opravy kardanových hriadeľov.

Čoraz viac zákazníkov sa začína obracať na Farm-servis ohľadom strečových fólií, krycích silážnych plachiet, ale aj ďalších pomôcok pre silážovanie krmovín ako záťažové vrecká, špagáty a sieťovina na balíky sena.

Celý článok si môžete prečítať v printovej verzii časopisu.

Predplatné printovej verzie časopisu si môžete objednať na

www.mmpress.sk

kliknite sem

Aktuálne informácie z agrosektora nájdete na našej stránke agrobiznis.sk

strip-predplatne

strip3

strip-grafy

poc01poc02
poc03
poc04

 

NÁJDETE NÁS AJ NA:

fb-logo   insta-logo