moderna-mechanizacia logo

gears

Meniny

NAJ inovatívnejší stroj roka

Plné znenie jednotlivých nominácií o NAJstroj roka si môžete prečítať v printovej verzii nášho mesačníka. Objednávky predplatného na

www.mmpress.sk

V čísle 1/2023 Modernej mechanizácie v poľnohospodárstve nájdete: sejací stroj Mzuri Pro-Til 4 Tx

Nominovaný sejací stroj MZURI získal niekoľko ocenení na medzinárodných výstavách vrátane nášho Agrosalónu za svoj inovatívny koncept univerzálnosti a výsevu viacerých typov plodín. Zaraďuje sa do kategórie strojov pre pásové obrábanie pôdy a nominovala ho spoločnosť BIOLIFE spol. s r.o., Galanta.

 

č. 12/2022 - Traktor JCB Fastrac 4220 iCON

JCB hrdo prezentuje a predáva traktory Fastrac. V mnohých technických záležitostiach, ako napríklad rýchlosť viac ako 60 km za hodinu, veľká kabína predbehla dobu a bola jedinečná. Nominovaný model prešiel tento rok inovovaním, ktoré ocenila aj porota súťaže Tractor of the Year 2023 v kategórii udržateľné technické riešenie a inovácie.

č.11 - Traktor Claas Axion 960 TerraTrac

Spoločnosť Agrall nominovala do našej súťaže svoj najvýkonnejší traktor, postavený na štandardnej konštrukcii. Od bežného traktora sa odlišuje pásovým podvozkom na zadnej náprave. Takéto technické polopásové riešenie podvozkovej sústavy zachováva dobré trakčné vlastnosti aj za vlhkých podmienok.

č.10 - Čelná žacia lišta Krone Easy Cut F 400 CV Fold

Spoločnosť Krone nominovala do našej súťaže čelnú žaciu lištu s pracovným záberom 4,04 m. Aby bola v praxi použiteľná aj v našich podnikoch, Krone vyriešilo jej nadrozmernosť pre cestnú prepravu unikátnym sklápaním ovládaným z kabíny.

č.9 - Fendt 900 Vario Gen7

Spoločnosť Hriadeľ nominovala do našej súťaže traktor Fendt 900 Vario, ktorý v minulom roku prešiel viacerými inováciami. Novinka v porovnaní s predchodcom dostala viaceré vylepšenia zvyšujúce efektivitu prevádzky a konektivitu.

č.8 - Presný sejací stroj pre obilniny Väderstad Proceed

Švédsky etablovaný výrobca pôdoobrábacích a sejacích strojov nominoval do našej súťaže sejací stroj pre presný výsev Proceed, ktorý rovnako presne zaseje hustosiate obilniny ako aj väčšie osivo sóje, kukurice či slnečnice. Svojou univerzálnosťou a presnosťou posunul Väderstad sejaciu techniku na novú úroveň.

č.7 - Hnojovicová cisterna Fliegl PFW 27500 Alpha-Line

Zastúpenie spoločnosti Fliegl na Slovensku nominovalo do našej súťaže hnojovicový voz PFW 27500 s prívlastkom Alpha-Line, ktorý aplikuje hnojovicu s ohľadom na obsah živín do pôdy veľmi šetrne. Cisterna získala aj ocenenie u našich južných susedov v Maďarsku na renomovanej výstave AGROmashEXPO 2022.

č.6 - Kyprič LEMKEN Koralin 9

Pravidelný účastník našej súťaže, spoločnosť LEMKEN, nominovala do aktuálneho ročníka svoju novinku. Stroj na plytké celoplošné obrábanie pôdy Koralin deklaruje prácu v hĺbke iba 2 – 3 cm.

č.5 - Automatický systém na rozpoznávanie zveri Pöttinger Sensosafe

Spoločnosť Pöttinger je pravidelným účastníkom našej súťaže o NAJinovatívnejší stroj. Po prvý raz nominovala nie stroj, ale systém na rozpoznávanie zvierat. Sensosafe medzičasom získal mnohé ocenenia.

č.4 - Traktory John Deere 8R eAutoPowr

John Deere série 8R je zaujímavý vo všetkých ohľadoch, ale najväčšiu pozornosť venujme revolučnej plynulej prevodovke eAutoPowr. Táto prevodovka získala ako jediná na poslednej výstave Agritechnica Zlatú medailu. Preto oprávnená nominácia, podporená aj tým, že traktory s eAutoPowr sa dostávajú na trh.

č.3 - Samohybný postrekovač na pásovom podvozku Dammann-trac DT 2800H S5 EcoDrive™

Výrobca techniky na ochranu rastlín Dammann ako prvý postavil svoj samohybný stroj na pásový podvozok. Koncepcia umožňuje rýchlu zámenu kolies za pásy, ale nominovaný stroj zaujme aj ďalšími technickými prvkami, ktoré ho oprávňujú do nominácie o NAJinovatívnejší stroj.

č.2 - Traktory Massey Ferguson radu 8S

Traktory Massey Ferguson radu 8S s nominálnym výkonom 205 až 285 koní prebrali mnohé inovatívne prvky z najvyšších radov, takže vo svojej výkonovej kategórii sa radia k tým najpokrokovejším. Podčiarkuje to aj ocenenie Traktor roka 2021.

č.1 - Plečka HORSCH Transformer 12 VF

Plečka pre hybridné poľnohospodárstvo s možnosťou prihnojovania je prvou nomináciou v siedmom ročníku súťaže organizovanej naším časopisom NAJinovatívnejší stroj. V nasledujúcich číslach vám predstavíme niekoľko inovatívnych noviniek, ktoré spĺňajú atribúty nominácie do našej súťaže.

kliknite sem

Aktuálne informácie z agrosektora nájdete na našej stránke agrobiznis.sk

strip-predplatne

strip3

strip-grafy

poc01poc02
poc03
poc04

 

NÁJDETE NÁS AJ NA:

fb-logo   insta-logo