moderna-mechanizacia logo

gears

Meniny

NAJ inovatívnejší stroj roka

Plné znenie jednotlivých nominácií o NAJstroj roka si môžete prečítať v printovej verzii nášho mesačníka. Objednávky predplatného na

www.mmpress.sk

 

V čísle Modernej mechanizácie 9/2022 nájdete: Fendt 900 Vario Gen7

Spoločnosť Hriadeľ nominovala do našej súťaže traktor Fendt 900 Vario, ktorý v minulom roku prešiel viacerými inováciami. Novinka v porovnaní s predchodcom dostala viaceré vylepšenia zvyšujúce efektivitu prevádzky a konektivitu.

č.8 - Presný sejací stroj pre obilniny Väderstad Proceed

Švédsky etablovaný výrobca pôdoobrábacích a sejacích strojov nominoval do našej súťaže sejací stroj pre presný výsev Proceed, ktorý rovnako presne zaseje hustosiate obilniny ako aj väčšie osivo sóje, kukurice či slnečnice. Svojou univerzálnosťou a presnosťou posunul Väderstad sejaciu techniku na novú úroveň.

č.7 - Hnojovicová cisterna Fliegl PFW 27500 Alpha-Line

Zastúpenie spoločnosti Fliegl na Slovensku nominovalo do našej súťaže hnojovicový voz PFW 27500 s prívlastkom Alpha-Line, ktorý aplikuje hnojovicu s ohľadom na obsah živín do pôdy veľmi šetrne. Cisterna získala aj ocenenie u našich južných susedov v Maďarsku na renomovanej výstave AGROmashEXPO 2022.

č.6 - Kyprič LEMKEN Koralin 9

Pravidelný účastník našej súťaže, spoločnosť LEMKEN, nominovala do aktuálneho ročníka svoju novinku. Stroj na plytké celoplošné obrábanie pôdy Koralin deklaruje prácu v hĺbke iba 2 – 3 cm.

č.5 - Automatický systém na rozpoznávanie zveri Pöttinger Sensosafe

Spoločnosť Pöttinger je pravidelným účastníkom našej súťaže o NAJinovatívnejší stroj. Po prvý raz nominovala nie stroj, ale systém na rozpoznávanie zvierat. Sensosafe medzičasom získal mnohé ocenenia.

č.4 - Traktory John Deere 8R eAutoPowr

John Deere série 8R je zaujímavý vo všetkých ohľadoch, ale najväčšiu pozornosť venujme revolučnej plynulej prevodovke eAutoPowr. Táto prevodovka získala ako jediná na poslednej výstave Agritechnica Zlatú medailu. Preto oprávnená nominácia, podporená aj tým, že traktory s eAutoPowr sa dostávajú na trh.

č.3 - Samohybný postrekovač na pásovom podvozku Dammann-trac DT 2800H S5 EcoDrive™

Výrobca techniky na ochranu rastlín Dammann ako prvý postavil svoj samohybný stroj na pásový podvozok. Koncepcia umožňuje rýchlu zámenu kolies za pásy, ale nominovaný stroj zaujme aj ďalšími technickými prvkami, ktoré ho oprávňujú do nominácie o NAJinovatívnejší stroj.

č.2 - Traktory Massey Ferguson radu 8S

Traktory Massey Ferguson radu 8S s nominálnym výkonom 205 až 285 koní prebrali mnohé inovatívne prvky z najvyšších radov, takže vo svojej výkonovej kategórii sa radia k tým najpokrokovejším. Podčiarkuje to aj ocenenie Traktor roka 2021.

č.1 - Plečka HORSCH Transformer 12 VF

Plečka pre hybridné poľnohospodárstvo s možnosťou prihnojovania je prvou nomináciou v siedmom ročníku súťaže organizovanej naším časopisom NAJinovatívnejší stroj. V nasledujúcich číslach vám predstavíme niekoľko inovatívnych noviniek, ktoré spĺňajú atribúty nominácie do našej súťaže.

kliknite sem

Aktuálne informácie z agrosektora nájdete na našej stránke agrobiznis.sk

strip-predplatne

strip3

strip-grafy

poc01poc02
poc03
poc04

 

NÁJDETE NÁS AJ NA:

fb-logo   insta-logo